0216 378 17 00

Parsiyel Nakliyenin Avantajları


Ova Nakliyat Blog

Parsiyel Nakliyenin Avantajları

Az miktarda yüke sahip firmaların komple araç kiralamalarını ortadan kaldırır. Bu yöntemin sıkça tercih edilmesinin en önemli sebebi, ciddi oranda maliyet tasarrufu sağlamasıdır.

Ova Yük Taşıma farkı ile rekabetin oldukça fazla olduğu Ova Yük Taşıma alanında kaliteli ve güvenli nakliyat süreci oluşur.

Parsiyel yüklemede araç içi boşluklar ödenen miktarı arttırmaz. Müşteriye ait yükün kapladığı hacim kadar ödeme yapılır.

Aynı güzergahta yer alan birden fazla müşterinin yükünü ulaştırması ile zaman tasarrufu sağlanır.

Karayolu, denizyolu ve havayolu gibi taşımacılık türleri ile dünyanın dört bir yanına hizmet sunar.

Bekleme süreleri azaltılarak en ideal rotasyon oluşturulur.

Direkt ya da aktarmalı transfer seçenekleri arasında teslim tarihi müşteriye bırakılarak esneklik ve güven kazandırılır.

Yurtdışı, yurtiçi nakliye hizmetlerinde aktif olarak kullanılan parsiyel bölümleri farklı müşterilerin ürünlerini bir alıcıya veya farklı müşterilerin ürünlerini farklı alıcılara taşıma, sevk etme işlemine denilmektedir.

 

Parsiyel nedir? açıklaması yukarıdaki belirttiğimiz gibidir. Parsiyel Nasıl Yapılır? Parsiyel Taşımacılık ile ilgili detaylar ise şöyledir:

Karayolu Parsiyel: Kara araçlarının yurtiçi ve yurtdışına parça yük taşımacılığı’dır.

 

Bu tip taşımacılıkta depo önemlidir. Depolama hizmetini nakliyeci kuruluş bünyesinde barındırır veya tedarikçilerle bu işlemi gerçekleştirir. Araçlar genelde kamyonet, kamyon, TIR kara nakliyesinde parsiyel taşımalarda kullanılır.

 

Karayolu Parsiyel Nedir? Nasıl Yapılır?

Lojistik sektörü çok hızlı bir değişim yaşamakta, ihtiyaç sahiplerinin talepleri, beklentileri ve istekleri farklılaşmaktadır. Bu nedenle de daha esnek çözümler üretmek, zamandan, maliyetten tasarruf sağlayacak alternatiflerin geliştirilmesi gerekmektedir.

 

Ova Yük Taşıma olarak bizler de her zaman müşterilerimizin isteklerini ve taleplerini göz önünde bulundurarak esnek çözümler geliştiriyoruz.

 

Müşterilerimizin beklentilerini karşılamak adına geliştirdiğimiz nakliye metotlarından birisi de parsiyel nakliye olarak öne çıkmaktadır.

 

Parsiyel nakliye en genel tanımıyla bir veya birden fazla firmadan sipariş edilen ürünlerin birleştirilerek taşınmasıdır.

 

Aynı güzergaha gidecek, alıcıları farklı ürünler parsiyel nakliye kapsamında taşınabilir ve taşıma yoluna göre farklı isimlerle anılır. Bunların başında da karayolu parsiyel gelmektedir.

 

Karayolu parsiyel nedir nasıl yapılır sorusuna karşılık, aynı güzergahta yer alan birbirinden farklı müşterilerin ürünlerinin, eşyalarının ya da yüklerinin aynı araç ile taşınması cevabını verebiliriz.

 

Parça yük taşımacılığı olarak da adlandırılan nakliye türünü şöyle örnekleyebiliriz. Farklı kişi ve firmaların yüklerinin aynı tır, kamyon veya kamyonetle taşınmasıdır.

 

Bir müşterinin yükünün bir aracı komple doldurmayacağı durumlarda birden çok kişinin yükü aynı araca yüklenerek taşınabilir.

 

Ova Yük Taşıma olarak parça yüklerinizi Türkiye’nin her yerinden depolarımızda topluyor, buralardan aynı güzergaha gidecek olanları aynı araca yükleyerek her hafta belli günlerde çıkış yapıyoruz. Yüklerinizi son alıcıya ulaştırıyoruz.

Parsiyel Nakliyenin Avantajları